ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА
ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

Дата : 2020-12-03

Заява Бюро Президії Донецької облпрофради на захист прав людини праці та інтересів професійних спілок

Ми, члени розширеного Бюро Президії Донецької області, заявляємо, що в Україні посилюється наступ на права профспілок та інтереси трудящих.

Профспілки Донеччини завжди усіма засобами активно протидіяли й протидіють порушенню конституційних прав простих людей на гідну працю і достойну її оплату, освіту, медичне обслуговування, пенсійне забезпечення, їх соціальних гарантій.

Разом з тим, влада фактично намагається послабити і розірвати професійні спілки, які не дають остаточно пограбувати людину праці, та відсторонити профспілкові організації від захисту прав працюючих. Спочатку для цього було розроблено проект закону №2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)».

Втім коли члени профспілок дали цьому належну відсіч було обрано інший шлях. У листопаді 2020 року влада, користуючись карантинними обмеженнями на масові акції протесту, знову просуває цілу низку законопроєктів, якими намагається впровадити у Кодексі законів про працю України норми, що дискримінують права працівників та профспілок. Окрім зазначених цілей у законопроєкті про профспілки (№2681) лобіюється націоналізація власності профспілок, набутої на законних правах.

Також влада вдалася до інструментів реалізації своїх задумів через правоохоронні органи, прокуратуру і суди. Першим було завдано удару по Федерації профспілок України. 3 листопада 2020 року Печерським районним судом міста Києва накладено арешт на майно Федерації профспілок України, ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», ПрАТ «Укрпрофтур» та Київської міської ради профспілок.

Профспілки Донецької області розцінюють це як спробу залякування, переслідування професійних спілок за активну правозахисну роботу, організований спротив лібералізації трудового законодавства та ліквідації основних трудових і профспілкових прав громадян України. Крім того, це є відмовою від Конституції України, де гарантується недоторканість приватної власності.

Головна причина таких дій влади – принципова позиція Федерації профспілок України, яка повстала проти політики максимального зниження соціальних норм та мінімального контролю за їх додержанням, що знайшло відображення в проєкті Державного бюджету на 2021 рік. Це порушує основоположні пакти ООН про права людини, Конвенції МОП, ратифіковані Україною, Угоду про асоціацію Україна – ЄС.

З огляду на вищезазначене:
1. Заявляємо, що Донецька облпрофрада цілковито підтримує сьогоднішню акцію протесту дії Федерації профспілок України в м.Києві та солідарні акції в інших областях країни.

2. Звертаємося до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України з рішучим протестом щодо порушення прав профспілок, а також наполягаємо на необхідності підвищити у Держбюджеті-2021 розміри державних соціальних стандартів і гарантій, встановити мінімальну заробітну плату на рівні не нижче реально обрахованого прожиткового мінімуму, забезпечити фінансування галузей освіти, охорони здоров’я, державної служби відповідно до норм галузевих законів.

3. Закликаємо усі профспілкові організації області використовувати наявні можливості для рішучого спротиву незаконним діям влади щодо намаганням відібрати профспілкове майно.

4. Закликаємо членські організації Донецької облпрофради, координаційні ради профспілок в містах та районах області, первинні профспілкові організації відправити відповідне звернення на адресу Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України.

Бюро Президії Донецької облпрофради


Залишити коментар

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

создание сайта