ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА
ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

Дата : 2018-10-19

Профспілки Донеччини на Всеукраїнській акції протесту профспілок 17 жовтня 2018 року

17 жовтня під Кабінет Міністрів України пройшла Всеукраїнська акція профспілок з нагоди Міжнародного дня боротьби з бідністю. Близько 15 000 людей приїхали з регіонів до столиці аби висловити свій протест проти соціальної кризи, на яку прирікає людей влада. Частиною цієї акції стала делегація профспілок Донеччини, що нараховувала понад 500 осіб, які представляли усі галузі області. Найбільшу аквтиність виявили активністи профспілок вугільної, металургійної та гірничодобувної промисловості, освіти і науки, агропромислового комплексу.

Акція розпочалась пішою ходою від вул. Володимирської, 61 по вул. Б.Хмельницького, Хрещатиком, вул. Грушевського до Будинку Уряду і Верховної Ради України. Велетенською ходою спілчани пройшли центром Києва, виступаючи проти зростання цін, непосильних тарифів, закликаючи Уряд і роботодавців повернути борги по зарплатах, забезпечити українців робочими місцями, гідними зарплатами, належного фінансування медицини та освіти в Держбюджеті, припинення рейдерства профспілкового майна.

На мітингу в Урядовому кварталі перед пікетом з промовами виступили голова ФПУ та очільники Всеукраїнських галузевих профспілок. Від вугільної галузі регіону та з підтримкою солідарних дій усіх профспілок виступив Бабіч В.М., голова Селидівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості.

Основні вимоги Всеукраїнської акції:

1. забезпечення розвитку вітчизняного виробництва для створення робочих місць в Україні;

2. зупинити відтік робочої сили з країни, припинити економію на людині праці, встановити з 1 січня 2019 року у головному фінансовому документі країні – Держбюджеті – відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних конвенцій, ратифікованих Україною:
– розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні 5 167 грн,
– мінімальний рівень оплати праці – не менше 7 700 грн,
– мінімальний розміру пенсій – на рівні 2 840 грн;

3. не підвищувати ціни на споживчі товари, природний газ, паливо, тарифи на електроенергію, ЖКГ, транспортні послуги, та забезпечити належний захист населення;

4. передбачити у Державному бюджеті України на 2019 р. – видатки на освіту на рівні 7% ВВП, охорону здоров’я – на рівні 5% ВВП, у достатніх розмірах видатки на соціальний захист, стипендії, розвиток економіки, як цього вимагає вітчизняне законодавство;

5. невідкладно погасити борги по зарплатах, що зараз досягають 2,7 млрд. грн;

6. припинити посягання на майно профспілок.

ВідеоВсеукраїнська акція ФПУ

ВідеоАкція протесту профспілок


Залишити коментар

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

создание сайта