ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА
ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

Дата : 2018-03-27

Податківці пояснюють застосування норми щодо звільнення від оподаткування вартості путівок

До оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем – платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року (пп. 165.1.35 ПКУ).

Зазначена норма підпункту надає право роботодавцю не оподатковувати вартість путівок, якщо її вартість не перевищує у 2018 році, як для свого працівника так і для члена його сімї у розмірі 37 230,0 грн., тобто 18 615 грн. на особу, при дотриманні умов, що визначені у вказаному підпункті ПКУ.

В податковому розрахунку за формою №1ДФ вартість наданих, згідно з пп. 165.1.35 ПКУ путівок, незалежно від їх розміру і способу оподаткування, відображається за ознакою доходу “156”.

У випадку проведення компенсації за придбану працівником путівку, суб’єкт господарювання під час нарахування (виплати) такого доходу зобов’язаний утримати, за рахунок фізичної особи, ПДФО та військовий збір і відобразити суми такого нарахованого (виплаченого) доходу в податковому розрахунку за формою №1ДФ за ознакою доходу “126”.

Виходячи із зазначених умов пп. 165.1.35 ПКУ, не підлягає оподаткуванню розмір знижки, якщо ії сума не перевищує 18 615 грн (у 2018 році).

У разі, якщо розмір знижки на путівку, яку роботодавець надає своєму працівнику та/або члену його сім’ї першого ступеня споріднення, перевищує встановлений граничний розмір доходу, то податковий агент під час нарахування (виплати) такого доходу зобов’язаний, за рахунок платника податку, утримати ПДФО та військовий збір із загальної суми наданої такої знижки. В податковому розрахунку за формою № 1ДФ дохід, у вигляді наданої знижки на путівку, відображається за ознакою доходу “156”.

ІПК ДФС від 12.03.2018 р. № 938/ІПК/05-99-12-01-13


Залишити коментар

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

создание сайта