ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА
ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

Дата : 2018-12-07

Організація роботи з молодими співробітниками обласним галузевим профспілковим об’єднанням освітян

Донецькою обласною організацією профспілки працівників освіти і науки України реалізується Програма щодо організації роботи з молодими співробітниками галузі на 2016-2020 роки.

Основною метою з реалізації Програми стало формування єдиної молодіжної політики в Донецькій обласній організації Профспілки працівників освіти і науки України, надання допомоги молодому спеціалісту в соціально-професійному становленні та трудової адаптації, залучення в профспілкову діяльність молодих співробітників галузі.

Виконуючи Програму по організації роботи з молодими співробітниками галузі, Донецький обком Профспілки спільно з головами міських, районних, районних у містах, вузівських організацій Профспілки створив комісії по роботі з молодими співробітниками галузі в організаційних ланках обласної організації Профспілки. Розроблені положення про постійні діючі комісії, затверджені плани роботи.

Комісії у своїй роботі використовують такі форми роботи: проведення круглих столів, прийняття в Профспілкову організацію молодих співробітників галузі, проведення юридичних консультацій стосовно прав та обов’язків молодих співробітників, надання практичної, методичної, психологічної допомоги силами Профспілкової організації, проведення семінарів з професійної майстерності, організація оздоровлення , матеріальна підтримка молодих фахівців.

В окремих структурних підрозділах Донецької організації Профспілки прийняті міські, районні Програми по роботі з молодими співробітниками галузі.

У міських, районних, районних у містах, вузівських організаціях Профспілки молоді співробітники представлені у виборних профспілкових органах різного рівня. Молоді фахівці є головами первинних профспілкових організацій, членами профспілкових виборних органів, очолюють профспілкові комісії з різних напрямів роботи.

На засіданнях рад розглядаються питання, які стосуються підтримки молодих співробітників галузі.

Згідно з Законом України «Про колективні договори і угоди», який передбачає регулювання трудових відносин та соціально-економічних інтересів працівників і власників, в міських, районних, районних у містах, вузівських організаціях Профспілки укладені Колективні договори. В них включені питання зобов’язання роботодавців щодо соціально-економічної захисту молодих співробітників галузі. Голови профкомів входять до складу Комісій по трудових спорах. Консультаційна допомога здійснюється комісією з питань захисту трудових і соціально-економічних прав членів Профспілки. Профкоми контролюють виконання положень Колективного договору, голови профкомів входять до складу Комісії загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Міські, районні, районні у містах організації Профспілки спільно з методкабінетами міських, районних управлінь(відділів) освіти створили «Школа молодого вчителя», «Школа молодого управлінця», в яких успішно проводиться навчально-методична робота серед молодих педагогів (семінари-практикуми, тренінги, конференції, конкурси, організація з оздоровлення та відпочинку).

В первинних профспілкових організаціях організована робота з розвитку наставництва і надання допомоги молодим співробітникам галузі в професійному становленні. Робота ведеться на рівні первинних профспілкових організацій: надається методична та практична допомога, закріплені наставники з числа кращих вчителів з предметів. На заняттях молоді вчителі розробляють програми власного професійного зростання, готуються до атестації, проводяться тестування та співбесіди, приймають участь у конкурсах: «Кращий педагог-наставник», «Чому я навчився у наставника?», «Школа молодого куратора» та ін.

Донецький обком Профспілки працівників освіти і науки України постійно впроваджує форми морального і матеріального заохочення для молодих фахівців. При проведенні різних заходів (августовські педагогічні конференції, урочисті церемонії посвячення в професію, День працівників освіти, проведення оздоровчої кампанії) молодим фахівцям вручаються трудові книжки, цінні подарунки, виплачується матеріальна допомога, премії, купуються санаторно-курортні путівки, квитки в театр та ін.

Голови міських, районних, районних у містах, вузівських організацій Профспілки постійно надають практичну та методичну допомогу головам комісій по роботі з молодими співробітниками галузі з різних напрямків роботи: проводять особисті зустрічі, ініціюють питання щодо надання матеріальної допомоги перед місцевою владою.

У міських, районних, районних у містах, вузівських організаціях Профспілки силами голів, працівниками виконавчого апарату Донецького обкому Профспілки постійно надається допомога з питань правової та психологічної допомоги (безкоштовні юридичні консультації з питань дотримання законодавства про працю, Закону України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», виконання Галузевої Угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки).

Велику увагу комісії приділяють роботі по підтримці молодих сімей. Щорічно діти членів Профспілки до новорічних свят отримують новорічні подарунки, сім’ям надається матеріальна допомога, здешевлюють путівки на оздоровлення.

На рівні всіх організаційних ланок Профспілки проводиться різнопланова культурно-масова робота (проведення спартакіад, конкурсів агітбригад, туристичних зльотів, інтелектуальних ігор, фестивалів, творчих конкурсів і виставок, вечорів відпочинку, он-лайн конкурсів, концертних програм до професійних свят:
– «Класний керівник року»;
– «Вчитель року»;
– «Сучасній школі- новий вчитель»;
– «Таланти твої, Донбас»;
– «Ми молоді»;
– «Педагогічний старт»;
– «Два серця»;
– «Чи легко бути молодим?»;
– «У моєму серці- Україна.

Щорічно молоді вчителі стають активними учасниками і переможцями Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року», а також беруть активну участь в професійних конкурсах «Позашкільник року», «Молодий спеціаліст».

Президія Донецького обкому Профспілки відзначає плідну роботу молодих співробітників галузі, які досягли високих результатів у професійному та суспільному житті. Багато молодих спеціалістів стали переможцями міжнародних, всеукраїнських, обласних педагогічних конкурсів, регіональних проектів, науково-практичних конференцій, підготували дітей, які стали переможцями міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсів. За свою трудову діяльність молоді вчителі та викладачі нагороджені дипломами, знаками Профспілки. Молоді викладачі ППО вищих навчальних закладів області нагороджені стипендіями Кабінету Міністрів, деякі отримують щорічну премію Президента України для молодих вчених, багато захистили дисертацію і стали кандидатами наук.

Міськими, районними, районними у містах, вузівськими організаціями Профспілки надається матеріальна допомога молодим співробітникам галузі за високі досягнення у професійній діяльності (виділення премій, оплата витрат на відрядження на участь в науково-практичних конференціях, тренінгах, форумах, змаганнях, олімпіадах, надання матеріальної допомоги при захисті кандидатської, здобувачам наукових ступенів безкоштовно друкуються автореферати, навчально-методичні матеріали та ін.)

Одним з основних напрямків роботи комісій є проведення організаційної роботи по оздоровленню молодих членів Профспілки. Розподілені і здешевлені путівки на оздоровлення в санаторії:
-«Миргород», «Хорол», «Березовий гай» (ЗАТ «Миргородкурорт»);
– «Дністер», «Лаванда» (санаторно-курортний комплекс «Моршинкурорт»);
-«Лермонтовський (м.Одеса);
– бази відпочинку Азовського узбережжя і Святогір’я.
Були організовані екскурсії вихідного дня (м.Святогірськ, Свято-Микільський монастир, м.Соледар та ін.)
Робота по реалізації Програми триває і спрямована на забезпечення дієвого захисту соціально-економічних, трудових, культурних і духовних прав та інтересів молодих співробітників галузі.Залишити коментар

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

создание сайта