ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА
ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

Дата : 2019-12-18

Акція щодо Трудового кодексу України

17 грудня в м. Києві представники Донецької обласної ради профспілок на чолі із першим заступником голови облпрофради Д.В.Самбурським взяли участь у Солідарній акції профспілок, якою Федерація профспілок України від імені 5 мільйонів спілчан вимагала від Верховної Ради України та Уряду:
1.Не допустити зниження трудових гарантій українського працівника, прийняття «рабського» ліберального трудового законодавства. Забезпечити при реформуванні трудових відносин європейські стандарти колективного захисту прав працівників, гідні умови праці та її оплати.
2.Зупинити законопроект Галини Третьякової № 2584, який позбавляє права працівника на профспілковий захист при звільненні. Переглянути норми закону №2260, який надає право керівникам органів державної влади безпідставно звільняти держслужбовців і позбавляє їх профспілкового захисту.
3. Призупинити імпорт електроенергії і вугілля та забезпечити збалансовану роботу енергоринку. Не допустити безпідставного закриття державних шахт та виплатити заборгованість шахтарям відповідно до закону №2250 у сумі 1 мільярд грн. Проводити своєчасні розрахунки за вугілля.
4. Невідкладно повернути борги по заробітній платі понад 115 тис. працівникам.
5. Забезпечити збереження системи освіти, її кадрового потенціалу шляхом підвищення оплати праці викладачам та науковцям до рівня, передбаченого законом про освіту.
6.При запровадженні Програми медичних гарантій забезпечити належне фінансування для надання доступної і якісної меддопомоги населенню, підвищення оплати праці медпрацівників та не допустити закриття закладів охорони здоров’я і масових вивільнень працівників.
7.Кошти соціального страхування – ресурс для підтримки людей, а не платіжного балансу. Ми не маємо права допустити руйнації системи соціального захисту.
8. Реальний прожитковий мінімум – Конституційна основа для зарплат і пенсій, а не показник статистики
9. Реформи та економічний розвиток проводити для створення продуктивних робочих місць в Україні, а не за кордоном.

За приблизними підрахунками в акції взяли участь близько 4,5-5 тис. членів профспілок. Зі сцени лунали проблеми багатьох галузей об’єднані одним закликом – не звужувати трудових прав, своєчасно та в повному обсязі виплачувати заробітну плату і довести її до рівня забезпечення гідного життя.


Залишити коментар

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

создание сайта