ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА
ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

Дата : 2018-11-12

Чого варте слово? (Стосовно опалювального сезону)

З приходом холодів у країні, зокрема і в Донецькій області, розпочався опалювальний сезон. Але не всі можуть насолоджуватись теплом в оселях. В санаторії «Святі гори» замерзають вимушені переселенці з інвалідністю і ті, які потребують спеціалізованого догляду, оскільки Донецька обласна державна адміністрація і досі не спромоглася схвалити виділення коштів на компенсацію витрат за придбання вугілля для опалення корпусів санаторію, де перебувають переселенці.

Коли у 2015 році з санаторію «Куяльник» Одеської обл. до «Святих гір» були переведені переселенці з інвалідністю, то керівництво ОДА запевняло адміністрацію санаторію у тимчасовості даного переміщення і обіцяло компенсувати всі витрати, які понесе заклад у зв’язку з наданням послуг проживання. Коли ж до департаментів ОДА, які відповідають за компенсацію звернулася адміністрація санаторію із рахунками витрат за комунальні послуги, то отримали відповідь – що компенсації підлягають лише деякі витрати, схвалені департаментом фінансів. Тобто, всі інші витрати повинен понести санаторій.

Виходить, що державний орган, який має опікуватися вказаною категорією осіб переклав свої функції на профспілки. Виникає питання – чому ж турботливі очільники не розмістили переселенців у комунальних закладах, а привезли людей саме у профспілковий санаторій паралізувавши таким чином його роботу.
Члени профспілок та мешканці Донецької і прилеглих областей позбавлені можливості оздоровлюватись, що є їхнім законним правом.
З осені 2014 року в санаторії перебувають тільки особи, переміщенні з непідконтрольної території Донецької і Луганської областей, а тому заклад не має своїх коштів, бо позбавлений можливості отримувати їх від господарської діяльності.

Корпуси де у 2014-2016 роках перебували переміщенні особи стали непридатними для їх подальшого проживання, а тому на прохання тих же очільників області із обіцянками відшкодування витрат на ремонт, люди були переведенні у інші корпуси.

Однак, на протязі наступних років Установа охорони здоров’я санаторій «Святі гори» так і не отримав кошти на відновлення корпусів, та компенсації за проведені поточні ремонти опалювальної та водопостачальної систем, а такі статті витрат, як амортизація та купівля вугілля для опалення, так і не були включені до переліку компенсації. І кожен рік адміністрація повинна доводити необхідність виділення коштів на закупівлю вугілля. Хоча цим питанням мали б займатися саме департаменти ОДА – заздалегідь потурбуватися, щоб вчасно було отримано кошти, було закуплено вугілля і опалювальний сезон розпочався без затримок, а люди не мерзли б.

І чому представники профспілок змушені оббивати пороги кабінетів ОДА з проханням виділення коштів на опалення, бо самих переселенців навіть не пускають до керівництва області.
На передодні виборчих перегонів, коли з екранів телевізорів лунають солодкі слова турботи про громадян – реальний стан речей більш яскраво показує на що перетворюються обіцнки.


Залишити коментар

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

создание сайта