ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА
ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

Дата : 2021-09-30

ЗВЕРНЕННЯ Донецької обласної ради профспілок до Верховної Ради України

Донецька обласна рада професійних спілок від імені більш ніж 250 тисяч членів профспілок Донеччини висловлює своє глибоке занепокоєння щодо ігнорування думки профспілок щодо проєктів законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин (№5388) і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність (№5371).

Замість проведення конструктивного соціального діалогу між представниками працівників, роботодавців та органів виконавчої влади і місцевого самоврядування з вирішення актуальних проблем у формуванні та реалізації державної соціальної та економічної політики, регулювання відносин у сфері соціально-трудових відносин, профспілкам нав’язується перманентна боротьба із законодавчою та виконавчою гілками влади, які намагаються докорінно лібералізувати трудові відносини на користь бізнесу та обмежити трудові і соціально-економічні права працівників в порушення конституційних норм та чинного законодавства України.

Такі дії Донецька обласна рада профспілок розглядає як чергову спробу поставити під повний контроль держави найбільш представницькі організації громадянського суспільства в рамках систематичного намагання усунути професійні спілки, що не дають остаточно пограбувати людину праці, від захисту прав працюючих.
Донецька обласна рада профспілок зауважує, що в умовах складної економічної ситуації в країні й при посиленні соціальної напруги наступ на права профспілок буде призводити до негативних наслідків, посилення протесних настроїв та акцій серед об’єднаних у профспілки.

Пропозиції та зауваження всеукраїнських і міжнародних профспілок, наукових експертів, які вказують на невідповідність цих законопроєктів Конституції України (зокрема ст. 22, якою передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав), Конвенціям Міжнародної організації праці, Директивам Європейського Союзу, Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, рішенням Конституційного суду України, урядом і народними депутатами продовжують ігноруватися. Натомість в запропонованих законопроєктах закладаються норми, які суттєво обмежують загальновизнані основні принципи діяльності профспілок, а саме: незалежність, самоврядність та невтручання держави у їх діяльність.

У даній ситуації, цілком підтримуючи дії Федерації профспілок України, закликаємо Верховну Раду України відправити проєкти вищевказаних законів на розгляд Національної тристоронньої соціально-економічної ради при Президентові України, й лише після широкого обговорення та загального погодження винести на голосування.

Людина має бути захищеною і має повне право на гідну роботу і гідне життя.

Голова Донецької обласної
ради профспілок П.П.Древаль


Залишити коментар

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

создание сайта