ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА
ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

Дата : 2021-01-12

ЗВЕРНЕННЯ Донецької обласної ради профспілок до Кабінету Міністрів України з приводу підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги

Донецька обласна рада професійних спілок висловлює своє глибоке занепокоєння щодо зростання тарифів на енергоносії та комунальні послуги на 2021 рік, незважаючи на надскладний економічний стан, ріст безробіття населення, борги із заробітної плати в країні.
На початку карантину влада України запевняла, що тарифи на комунальні послуги не будуть підвищуватися під час дії в Україні карантину. Проте, згідно оприлюдненого на сайті Національної комісії з регулювання електроенергії та комунальних послуг, проєкт тарифів на водопостачання та водовідведення на 2021 рік, тарифи на холодну воду для населення у наступному році зростуть у всіх містах України. Також скасовується з 01 січня 2021р. пільговий тариф на перші 100 кВт електроенергії і вводиться єдиний тариф у розмірі 1.68 грн. При цьому анонсується зростання тарифу з квітня 2021 року (приблизно у 2,5 раза). Паралельно заговорили про зростання надавачі послуг на квартплату, вивезення ТПВ, пасажирські перевезення, за користування Інтернетом.

Профспілки Донеччини готові підтримувати рішення, спрямовані на реформування галузі та провадження цінових змін, але вони повинні бути економічно обґрунтованими і соціально справедливими.
Якби такими темпами зростали зарплати і пенсії, можна було б змиритися із запропонованими підвищеннями, але ріст доходів більшості громадян в рази відстає від зростаючих апетитів надавачів послуг.

З метою недопущення зниження життєвого рівня громадян та упередження виникнення у суспільстві соціального вибуху, Донецька обласна рада профспілок звертається з вимогою переглянути підвищення тарифів та врегулювати прийняття цього важливого соціального рішення в рамках соціального діалогу з врахуванням пропозицій народних депутатів, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, насамперед профспілок.

Профспілки пропонують об’єднати зусилля задля встановлення економічно обґрунтованої ціни природного газу з урахуванням платоспроможності населення задля недопущення кризи неплатежів громадянами за житлово-комунальні послуги та, як наслідок, зупинення підприємств теплокомуненерго.

Державний регулятор – НКРЕКП, одним із основних завдань якого є забезпечення захисту прав споживачів послуг у сфері енергетики та комунальних послуг, із цією функцією практично не справляється, надаючи явну перевагу господарюючим суб’єктам. Проведення громадських обговорень та громадських слухань відбувається формально – фактично пропозиції та зауваження громадськості залишаються поза увагою, що найбільше обурює та принижує громадськість.

Керуючись ст.116 Конституції України, від імені більш ніж 260 тис. спілчан і споживачів житлово-комунальних послуг Донецька облпрофрада просить вжити невідкладних заходів по забезпеченню прав громадян на доступні комунальні та енергетичні послуги.

Голова Донецької
обласної ради профспілок П.П.Древаль


Залишити коментар

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

создание сайта