ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА
ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

Дата : 2019-08-29

Засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати

28.08.2019 року відбулось чергове засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат за участі першого заступника голови Донецької обласної ради профспілок Самбурського Д.В.

На порядку денному було розглянуто ситуації, які склалися на 6 підприємствах та заслухано 5 керівників. Щодо підприємства ПАТ «Азовзагальмаш», де заборгованість із заробітної плати складає 230 млн. грн., яке вже три роки знаходиться в стадії банкрутства, а працівники офіційно не отримують зарплатні, хоча весь цей час продовжують працювати – було вирішено звернутися до правоохоронних органів та податкової служби для проведення перевірки цих фактів.

Керівник КП «Компанія «Вода Донбасу», запевнив членів комісії, що станом на сьогодні заборгованість по підприємству відсутня.

Найбільш обговорюваним стало питання заборгованості на державних вуглевидобувних підприємствах. ДП «Селідіввугілля» має заборгованість із виплати заробітної плати у розмірі 79 млн. грн. і нарахованих штрафів та невиплачених сум ЄСВ – 422 млн.грн. ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1» має заборгованість із заробітної плати лише за 2014 рік, а Відокремлений підрозділ «Шахта «Південнодонбаська №3 ім. Миколи Сургая» ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» такої заборгованості не має, однак вимушена виплачувати до бюджету заборгованості з податків шахт, які залишилися на непідконтрольній теритрії.

Членами комісії було прийнято рішення вирішувати питання заборгованості із виплат на вугільних підприємствах вирішувати законодавчо, підготувавши відповідні звернення із пропозиціями до нового очільника міністерства енергетики.

Такий грунтовний та детальний підхід до вирішення проблем із виплатами дає привід сподіватися, що нове керівництво ОДА має намір довести питання до логічного завершення аби трудові колективи підприємств Донецької області могли спокійно працювати і бути впевненими у завтрашньому дні.


Залишити коментар

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

создание сайта