ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА
ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

Дата : 2018-03-27

ВС ВИЗНАВ НЕЗАКОННИМ ЗВІЛЬНЕННЯ МАТЕРІ ДИТИНИ ДО ТРЬОХ РОКІВ ЧЕРЕЗ СКОРОЧЕННЯ ШТАТІВ

Верховний Суд в складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду під час розгляду справи № 820/11570/15 визнав незаконним звільнення матері дитини до трьох років, яка знаходилась у декреті.

Із матеріалів справи випливає, що позивачку, яка все ще перебувала у декретній відпустці, звільнили із займаної посади через скорочення штатів.

Вважаючи дії роботодавця незаконними, вона звернулась до суду з позовом про визнання незаконним, скасування наказу про звільнення та поновлення на посаді.

Постановою суду першої інстанції позов задоволено.

Суд апеляційної інстанції скасував рішення суду першої інстанції та прийняв нове, яким в позові відмовив.

Апеляційний суд, зокрема, вказував на те, що Закон «Про національну поліцію» не містить положень щодо гарантій працевлаштування жінок, які мають дітей віком до трьох років.

Дослідивши матеріали справи, ВС задовольнив касаційну скаргу, залишивши рішення суду першої інстанції в силі.

Частина третя статті 184 КЗпП встановлює гарантію обмеження звільнення для жінок, які мають дітей віком до трьох років, та передбачає можливість такого звільнення лише у випадку повної ліквідації підприємства й за умови обов’язкового працевлаштування.

Верховний Суд встановив, що власник або уповноважений ним орган одночасно з попередженням про звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці зобов’язаний запропонувати працівникові всі наявні вакантні посади, які він може обіймати відповідно до своєї кваліфікації.

Також ВС нагадав правову позицію Верховного Суду України в постановах від 04 березня 2014 року (справа № 21-8а14), від 27 травня 2014 року (справа № 21-108а14) , від 28 жовтня 2014 року (справа №21-484а14), відповідно до якої у разі покладення виконання завдань і функцій ліквідованого органу на інший орган, мова йде фактично про реорганізацію.

Таким чином, ВС дійшов до висновку, що встановлена законодавством можливість ліквідації державної установи з одночасним створенням іншої, яка буде виконувати завдання установи, що ліквідується, включає зобов’язання роботодавця (держави) по працевлаштуванню працівників ліквідованої установи.

Постанова у справі № 820/11570/15 було винесено 14 березня 2018 року.


Залишити коментар

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

создание сайта