ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА
ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

Дата : 2020-01-30

РЕЗОЛЮЦІЯ Профспілкового мітингу на захист трудових і соціально-економічних прав людини праці та інтересів професійних спілок

30 січня 2020 року м. Краматорськ

Ми, учасники попереджувальної акції профспілок Донецької області, заявляємо, що в Україні посилюється наступ на права профспілок та інтереси трудящих.

Профспілки Донеччини завжди усіма засобами активно протидіяли й протидіють порушенню конституційних прав простих людей на гідну працю і достойну її оплату, освіту, медичне обслуговування, пенсійне забезпечення, їх соціальних гарантій.

Втім, учасники мітингу відзначають, що, уряд, незважаючи на неодноразові запевнення, не вживає дієвих антикризових заходів, які б сприяли оздоровленню фінансової системи, подолання спаду виробництва, недопущення масштабного розростання негативних наслідків. Продовжують зупинятися і банкрутують промислові підприємства, які визначали статус України як індустріальної держави, займали флагманські позиції у світі і давали роботу десяткам інших галузей, зокрема авіабудування, суднобудування, космічного, автомобільного машинобудування. Активно втілюється політика повної деіндустріалізації, що несе загрозу економічній незалежності країни. Рахунок ліквідованих робочих місць йде на мільйони, молодь полишає свої сім’ї та виїжджає за кордон на заробітки, дехто й назавжди.

Водночас почався наступ на самих трудящих. Розроблено проект закону №2708 «Про працю», яким скасовується діючий Кодекс законів про працю, втричі скорочується кількість захисних норм, руйнується система законодавчого захисту трудових прав працівників, закривається захищена трудова перспектива для молоді. Цим законом запроваджується антисоціальна ідеологія: мінімум трудових гарантій від держави, кожен працівник має сам домовлятись із роботодавцем про свої трудові права, заробітну плату, умови праці.

Разом з тим, народні депутати від парламентської більшості фактично намагаються усунути професійні спілки, які не дають остаточно пограбувати людину праці, від захисту прав працюючих. Для цього було розроблено проект закону №2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)».

Пропозиції та зауваження профспілок щодо цих законопроектів, висловлені під час Всеукраїнського віче 16 січня поточного року, урядом і народними депутатами було проігноровано.

У даній ситуації, цілком підтримуючи дії Федерації профспілок України, звертаємся до всіх профспілкових комітетів і членів профспілок первинних профорганізацій c закликом використовувати всі наявні можливості для роз’яснення негативних наслідників прийняття законопроектів №№2708 і 2681.

Соціальні стандарти, підкріплені дією сучасного трудового законодавства напрацьовувалися не одним десятком років нашими батьками й дідами. Тому зміни в них з врахуванням віянь часу, на думку профспілок Донецької області, необхідно вносити зважено, щоби не порушити баланс інтересів трудящих та роботодавців, що склався на сьогодні, і закріплений в генеральній, галузевих та територіальних угодах, а також в колективних договорах майже на кожному підприємстві.

З огляду на вищезазначене учасники мітингу:

І. Визнають, що:
1. Проекти законів №№2708 і 2681 порушенням трудових прав трудящих та профспілкових організацій, гарантованих Конституцією України.
2. Такими діями уряд та народні депутати з Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України провокують до загострення ситуації в суспільстві, протистояння між працівниками і роботодавцями, змушують профспілки до вжиття різних форм протестних дій, що не сприятиме відродженню економіки, особливо в умовах Донецької області

ІІ. Вимагають від:
– керівництва Федерації профспілок України та Конфедерації вільних профспілок України ініціювати негайну зустріч з Президентом України, очільником уряду та парламенту для роз’яснення шкідливості законопроектів №№2708 і 2681, а також активізувати дії через усі органи соціального діалогу на національному рівні для проведення справжньої реформи трудового законодавства.
– Прем’єр-міністра України Гончарука О.В. щодо відкликання Урядом законопроекту №2708 «Про працю» та стосовно відставки Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Мілованова Т.С.;
– Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О. і народних депутатів стосовно відкликання проекту закону № 2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)», законодавства про гарантії діяльності професійних спілок) та щодо відставки голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України Третьякової Г.М.;
– голови Донецької обласної державної адміністрації Кириленка П.О. щодо підтримки дій профспілкових об’єднання області, які представляють більшість трудящих регіону, в справі недопущення прийняття зазначених законопроектів;

У разі нереагування влади вирішено:
– мобілізувати весь арсенал протестних заходів щодо захисту трудових прав людини праці (збори, мітинги, пікетування, демонстрації тощо) перед будівлями органів державної влади;
– провести попереджувальні протестні акції у дні розгляду антизаконних проектів стосовно законодавства про працю, соціального забезпечення та профспілкової діяльності з висуненням вимоги про їх відхилення.

Від учасників мітингу профспілок Донецької області:

Голова Донецької обласної
ради профспілок П.П.Древаль

Голова Конфедерації вільних
профспілок України Донецької області Д.Л.Зелений


Залишити коментар

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

создание сайта