ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА
ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

Дата : 2021-12-03

Про роботу технічної інспекції праці Донецької обласної ради профспілок в 2021 році.

В січні та лютому 2021 року, технічна інспекція праці Донецької обласної ради профспілок підвела підсумки роботи за 2020 рік, зібрала звіти від обкомів та теркомів, узагальнила звіт для Федерації профспілок України.
Вже майже два роки ми працюємо в умовах пандемії COVID-19, в умовах карантину, в умовах локдауну, в умовах запровадження дистанційної роботи для своїх працівників. Але, незважаючи на всі ці перешкоди, нам вдається багато чого зробити, і навіть заходи які планувалися проводились успішно.
Так в лютому місяці 2021 року редакцією журналу «Охорона праці» під егідою ФПУ було розпочато проведення Х Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей – 2021», до якого активно включилися всі промислові підприємства Донецької області, працівники яких є членами нашої профспілки.
Головною метою конкурсу було привернення уваги дітей та молоді до питань охорони праці, а основними завданнями було формування свідомої позиції молоді щодо значення здорових і безпечних умов праці, акцентування уваги дітей та молоді як майбутніх працівників на виробничих небезпеках та ризиках, профілактика виробничого травматизму за допомогою наголошення на важливості формування високої культури безпеки праці, що супроводжують трудову діяльність дорослих у всіх галузях економіки.
Традиційно були запрошені представники членських організацій області взяти участь у роботі журі конкурсу. Слід відмітити що на розгляд журі конкурсу було надіслано дуже багато робіт виконаних дітьми у віці від 6 до 16 років з усіх куточків Донецької та Луганської областей.
Майже всі підприємства області за участю своїх профспілкових керівників та технічних інспекторів праці взяли активну участь у підготовці та проведенні міжнародного Дня Охорони праці, який починаючи з 2006 року щорічно відзначається 28 квітня.
Цього року День охорони праці відзначався під девізом: «Передбачити, готуватися та реагувати на кризи – Інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР» (безпека та здоров’я на роботі).
Був розроблений план заходів з відзначення Дня охорони праці в Україні та розісланий для використання в роботі під час організації заходів в профспілках, профоб’єднаннях враховуючи важливість безпеки умов праці та охорони здоров’я працівників у сучасних умовах.
Потім в режимі онлайн-марафону Федерацією профспілок України були підведені підсумки проведення дня охорони праці.
У травні місяці з 19.05.2021 по 21.05.2021 на базі санаторія «Святі гори» було проведено семінар-навчання з питань охорони праці. На протязі 3-х днів 54 слухача від профспілкових організацій Донецької області слухали лекції та скали іспит з питань охорони праці і отримали посвідчення на право участі у роботі комісій з розслідування нещасних випадків,та на право інспектування умов праці і дотримання вимог техніки безпеки на підприємствах.
Семінар був організований Донецькою обласною Радою профспілок. До роботи семінару-навчання були залучені висококваліфіковані працівники-лектори Федерації профспілок України: Горюн Т.М. та Козакова Д.М., викладачі методичного центру м.Покровська Новіков О.А. та Костюшко А.М., а також фахівець східного міжрегіонального управління держпраці Каліберда Д.М. Всі учасники семінару-навчання були дуже вдячні голові Донецької обласної Ради профспілок Древалю П.П. та всім організаторам семінару-навчання за проведений захід. Представники ФПУ Горюн Т.М. та Козакова Д.М. запропонували голові Донецької обласної Ради профспілок Древалю П.П. організувати та провести на базі санаторія «Святі гори» Всеукраїнський семінар-навчання з питань охорони праці. Пропозиція прийнята Донецькою обласною Радою профспілок. На рівні ФПУ погоджуються питання організації такого заходу, та строки його проведення.
На протязі 2021 року (рік ще не закінчився) за 11 місяців технічна інспекція праці Донецької обласної Ради профспілок брала участь у роботі 23 комісій з розслідування нещасних випадків на виробництві, два з яких були групові, де постраждали по дві особи. Це такі підприємства: ТОВ «Погос» м.Краматорськ (підсобні робітники, падіння з висоти), та ТОВ «Стальмонтаж» ПРАТ «ММК ім.Ілліча» (монтажники з монтажу ЗБК). Слід відмітити, що на всіх підприємствах де стались нещасні випадки багато порушень трудового законодавства та законодавства про охорону праці. Робітники з порушеннями приймаються на роботу. Потім не маючи професії, та без спеціального навчання по професії, без стажування, без спеціального навчання з питань охорони праці допускалися до виконання трудових обов’язків.
На всі запитання комісій з розслідування нещасних випадків керівники підприємств розводять руками: « а де взяти фахівців – їх немає, ПТУ не працюють, навчити людей, у яких немає професії ніде. На таких підприємствах як «Бетон-Нова Інтернешнл» пос. Миронівка, та «Свято-Іллінський машинобудівний завод» м.Курахове працівники допускаються до виконання своїх обов’язків після прийому на роботу не маючи спеціального навчання, та ще й без стажування.
Ми розуміємо складність в питаннях навчання, але це недопустимі речі, ставити працювати людей на машини і механізми без навчання. І ми як профспілкові працівники повинні стояти на варті недопустимості таких фактів.
Дуже серйозний виклик всьому людству зробив вірус COVID-19.
Атака нового коронавірусу, це випробування не лише людського імунітету, а й здатність швидко організувати захисні заходи. Усі верстви нашого суспільства мають бути залучені до профілактичних заходів, аби зупинити поширення цієї хвороби. Загальнонаціональні карантини, локдауни та пов’язані з ними обмежувальні заходи стали справжнім викликом як для роботодавців, так і для працівників та їх профспілок. У цей час профспілки повинні контролювати не тільки виконання роботодавцем законодавства про охорону праці, а й за належне проведення профілактичних та проти епідеміологічних заходів, забезпечення працівників засобами індивідуального захисту, антисептичними та дезінфікуючими засобами.
Дуже важливо щоб наші працівники були інформовані про коронавірус, про шляхи інфікування, та як уникнути інфікування, а якщо уже інфікувались, то як діяти надалі, щоб якомога швидше вилікуватись. А також як відбувається зараження та хто у зоні ризику, яку відстань дотримуватись, скільки вірус живе, на яких поверхнях, і чим можна його вбити, та які симптоми захворювання, та як діяти при виявленні симптомів. Це ми повинні повсякденно доносити до відома наших працівників. Зрозуміло, що виявлення симптомів та лікування – це пререгатива лікарів, але що стосується профілактичних заходів по недопущенню або зниженню кількості захворюваних працівників на підприємстві, тут ми вбачаємо велике поле діяльності як керівників підприємств, так і профспілкових лідерів.


Залишити коментар

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

создание сайта