ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА
ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

Дата : 2020-06-30

Інформаційний пікет профспілок Донецької області.

30 червня 2020 року перед будівлею Донецькоїх облдержадміністрації в м.Краматорську відбувся інформаційний пікет, організований Донецькою обласною радою профспілок. Солідарний пікет також було проведено прфоспілками м.Маріуполя.

Приводом і основною темою виступів під час пікету було намагання недопустити прийняття законопроекту №2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» і зупинити просування законопроекту «Про працю» як такого, що суперечить Конституції України, актам міжнародного права, ратифікованим Україною, та Директивам Європейського союзу.

За результатами пікету було прийннято відповідне звернення:

ЗВЕРНЕННЯ
учасників профспілкового інформаційного пікету
на захист трудових і соціально-економічних прав людини праці та
інтересів професійних спілок

30 червня 2020 року м. Краматорськ

Ми, учасники інформаційного пікетування профспілок Донецької області, заявляємо, що в Україні посилюється наступ на права профспілок та інтереси трудящих.

Донецька обласна рада професійних спілок висловлює своє глибоке занепокоєння щодо ігнорування думки профспілок щодо проекту закону №2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)». Також залишено без уваги звернення громадян стосовно нерозгляду Комітетом з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховній Раді України даного законопроекту, оскільки на час засідання Комітету петицію проти законопроекту №2681 року було підписало понад 25 тис. осіб.

Такі дії Донецька обласна рада профспілок розглядає як спробу поставити під повний контроль держави найбільш представницькі організації громадянського суспільства, намагання усунути професійні спілки, які не дають остаточно пограбувати людину праці, від захисту прав працюючих.

Донецька обласна рада профспілок зауважує, що в умовах складної економічної ситуації в країні й при посиленні соціальної напруги наступ на права профспілок буде призводити до негативних наслідків, посилення протесних настроїв та акції серед працюючих.

Водночас продовжується наступ на усіх трудящих. Незважаючи на численні профспілкові акції та звернення проект закону «Про працю», яким скасовується діючий Кодекс законів про працю і втричі скорочується кількість захисних норм, руйнується система законодавчого захисту трудових прав працівників, продовжується прсоуватися для розгляду.

Професійні членські організації Донецької області протягом багатьох років боролися за новий Трудовий кодекс, який би не погіршував, а покращував позиції трудящих в соціально-трудових відносинах з роботодавцем. І своїх переконань вони змінювати не збираються.

Пропозиції та зауваження всеукраїнських і міжнародних профспілок щодо цих законопроектів, урядом і народними депутатами, продовжують ігноруватися.

У даній ситуації, цілком підтримуючи дії Федерації профспілок України, звертаємся до всіх профспілкових комітетів і членів профспілок первинних профорганізацій c закликом використовувати всі наявні можливості для роз’яснення негативних наслідників прийняття законопроектів №№2708 і 2681.

Людина має бути захищеною і має повне право на гідну роботу і гідне життя

З огляду на вищезазначене учасники пікету

Вимагають від Верховної Ради України:
1. Зупинити подальше просування Урядом антисоціального закону про працю, який порушує права громадян.

2. Відкликати з Верховної Ради України антипрофспілковий депутатський законопроект №2681. Профспілкову реформу проводити лише за участі самих профспілок.

3. Вилучити з законопроекту №2275 статтю щодо позбавлення прав профспілок і роботодавців на рівне представництво інтересів застрахованих осіб у фондах соціального страхування.

4. Відкликати з посади голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галину Третьякову за проведення антисоціальної політики та антигуманну позицію по відношенню до громадян України.

5. Відновити діяльність на робочих місцях і надати фінансову та матеріальну підтримку працівникам, які потерпають в умовах економічної кризи, викликаної поширенням короно вірусної інфекції.

Звертаються до:
1. Голови Донецької обласної державної адміністрації Кириленка П.О. щодо підтримки дій профспілкових об’єднання області, які представляють більшість трудящих регіону, в справі недопущення прийняття зазначених законопроектів.

2. Поновити соціальний діалог в Донецькій області, насамперед розпочати роботи Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради.

Від учасників інформаційного пікету профспілок Донецької області:

Голова Донецької обласної
ради профспілок П.П.Древаль


Залишити коментар

ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК

создание сайта